Chłopskie atrakcje na lato

Chłopy to malownicza wieś, położona w województwie zachodniopomorskim. Należy do gminy Mielno i mieści się w powiecie koszalińskim. Jest to dość popularne miejsce letniskowe, chętnie uczęszczane przez turystów, szukających spokoju i ciszy z daleka od miejskiego zgiełku.

Na terenie Chłopów znajduje się kilka ciekawych miejsc, będących popularnymi atrakcjami turystycznymi. Jednym z nich jest teren, po którym przebiega szesnasty południk. Jest oznaczony specjalną tablicą informacyjną, w formie dużego głazu. Jest to także część szlaku czerwonego, który jest wyjątkowo atrakcyjny dla spacerowiczów i miłośników aktywnego wypoczynku. Prowadzi z Mielna do Chłopów. Chłopy mają także wyjątkową wartość historyczną z uwagi na to, że dzieje tej miejscowości znane są już z XIII wieku. Z tego czasu mamy informacje o powstałej tu osadzie rybackiej. Wyjątkowa architektura i urbanistyka miejscowości były pielęgnowane i zachowywane przez wiele wieków, dzięki czemu dziś wpisane są w rejestr zabytków. To miejsce wyjątkowo klimatyczne, które swego czasu z maleńkiej wioski rybackiej przekształciło się w lubiane miejsce wypoczynkowe dla ludności z Prus i okolic.

Warto zatem je odwiedzić i przejść się zabytkowymi uliczkami. Z pewnością nadadzą wyjątkowego klimatu wakacyjnemu wypoczynkowi. Dawna wioska rybacka, a raczej jej układ zostały zachowane z XIX wieku i z tego też okresu pochodzą najstarsze budynki. Są wyjątkowo zdobione, dzięki czemu są jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Chłopach. Dziś także w morze wypływają z tego miejsca kutry rybackie na połów świeżych ryb, które są przysmakiem okolicznych restauracji i barów. Dobrze rozwinięte punkty gastronomiczne oferują świeże ryby pysznie przyrządzane przez miejscowych kucharzy. Na plaży podziwiać można sprzęt rybacki i przyjrzeć się pracy tutejszych rybaków. Wyjątkową atrakcją jest także dom, znajdujący się tuż przy przystani. Wzniesiony został w 1910 roku i był jednym z pierwszych, w których zaczęto udzielać noclegu turystom, a tym samym zapoczątkowano turystyczną historię tego miejsca. Dziś stoi niewiele zmieniony, co jest jego wyjątkowym atutem. Będąc w Chłopach koniecznie trzeba go odwiedzić!

Noclegi w miejscowości Chłopy to przede wszystkim kwatery prywatne. Tradycją jest tutaj zapewnianie gościom wyjątkowych warunków wypoczynku w klimatycznych domkach, będących zabytkami. Noclegi to także pensjonaty, w których odpocząć można w komfortowych warunkach. Gospodarze są wyjątkowo mili i uprzejmi, dlatego nie narzekają na brak klientów zwłaszcza w sezonie wakacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>