Co robić w Karwi w smutny deszczowy dzień?

Wybierasz się na urlop do Karwi, ale boisz się, że pogoda będzie do bani i przez większość czasu będzie lało jak z cebra? Na pewno zastanawiasz się także, co przez ten czas będziesz mógł robić Ty i Twoja rodzinka. Opcji na szczęście trochę jest, zwłaszcza że Karwia jest położona bardzo blisko innych miejscowości takich jak Władysławowo oraz Jastrzębia Góra. Mimo, że Karwia do dużych kurortów nie należy, można znaleźć tutaj atrakcyjne noclegi. Jest praktycznie sypialnią w porównaniu do przykładowego Władysławowa, ale dzięki temu znajdziesz tutaj więcej spokoju i ciszy, jeśli sobie tego życzysz. Baza noclegowa jest bardzo obszerna i umożliwia łatwe znalezienie przysłowiowych czterech kątów w miejscowości Karwia dla siebie na okres pobytu nad morzem.

Przy dobrej pogodzie zdecydowanie powinieneś wybrać się do rezerwatów, jakie znajdują się w pobliżu. Warto zwrócić uwagę na fantazyjnie poskręcane drzewa, co jest efektem niezwykle silnych wiatrów wiejących podczas sztormów. Nad morzem warto skorzystać ze skuterów wodnych, a w powietrzu – z niecodziennych lotów nad Karwią. Przy gorszej jednak pogodzie oczywistym będzie, że bezczynne przeczekiwanie czasu w oczekiwaniu na lepszą pogodę może być wyłącznie… stratą czasu. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie wyprawa do nieodległych miejscowości, by poszerzyć w czasie niekorzystnej pogody swoje horyzonty.

We wspomnianym już Władysławowie znajduje się niesamowite Muzeum Motyli. Oprócz tego, jest tam także Aleja Gwiazd Sportu, która jest niepowtarzalna i którą warto zobaczyć. We Władysławowie stoi także wersja Odwróconego Domku. To kolejna atrakcja, którą w pobliżu Karwi naprawdę warto zobaczyć. Spoglądanie do wnętrza domku sprawi, że nasze zmysły nieco „zwariują” – ponieważ nic nie będzie stało na swoim miejscu. Naprawdę, dla wielu może to być niecodzienne doświadczenie. Oczywiście, przy nieco lepszej, ale chłodniejszej pogodzie warto zahaczyć o Lunapark Sowiński. Twoje dzieci będą miały niesamowitą radochę, ale Ty zapewne też. Lunapark co roku jest coraz bardziej rozbudowany i ściągają do niego tłumy turystów. Ostatnią rzeczą, o której warto tutaj wspomnieć, jest Ocean Park – znajdziemy w nim wiele różnych gatunków zwierząt z niemal wszystkich zakątków świata – od lasów tropikalnych po piekielnie zimną Antarktydę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>