Dawna część Władysławowa – Chałupy

Każdy chyba chociaż raz miał okazję słyszeć o kurortach położonych nad Zatoką Pucką. Obecnie cieszą się one bardzo dużą popularnością ze względu na swoją lokalizację, a także warunki, które zostały stworzone dla wczasowiczów, przyjeżdżających tutaj z całej Polski. Wystarczy, że zarezerwujemy noclegi w Chałupach [spis meteor-turystyka.pl], a szybko przekonamy się o tym, jak bardzo ciekawe jest to miejsce. Tym bardziej, że jeśli popatrzymy na różne ogłoszenia, to baza noclegowa z każdym rokiem ulega ogromnemu rozwojowi.

Chałupy przede wszystkim wyróżniają się tym, iż jeszcze do niedawna były częścią Władysławowa. Teraz funkcjonują już jako osobna wieś, która posiada swoje prawa administracyjne. Jeśli planujemy pobyt w tym kurorcie, to możemy spodziewać się między innymi tego, że skorzystamy z przepięknej plaży, spełniającej nawet standardy narzucone przez Unię Europejską. Doskonałym przykładem jest funkcjonująca do dziś plaża dla nudystów, o której śpiewał sam Zbigniew Wodecki w piosence „Chałupy welcom to”. Jeśli myślimy, że na tym kończą się wszystkie atrakcje turystyczne, to nic bardziej mylnego. Ponieważ nie zabraknie nam okazji do tego, żeby posmakować również świeżo złowionej rybki. W końcu jest to kurort posiadający aż dwie przystanie, z których czynnie korzystają rybacy.

Plaża, o której już wcześniej wspomniano, posiada jeszcze więcej zalet. Do nich zalicza się niesamowite ukształtowanie powierzchni pod wodami Zatoki Puckiej. Ze względu na specyficzną płyciznę jest to idealne miejsce dla osób, które kochają windsurfing bądź się zamierzają dopiero oswoić z tą dyscypliną sportową. Tutaj również bardzo mocno odczujemy kaszubski klimat. Szczególnie podczas corocznych regat, które odbywają się przy użyciu właśnie starych kaszubskich łodzi, którymi niegdyś wypływano na połowy ryb.

Jeśli chodzi o lokalizację, to największą atrakcją dla Chałup jest niewątpliwie to, że z jednej strony mamy plażę, z której znajduje się zejście bezpośrednio do wód Morza Bałtyckiego. Tym samym możemy liczyć na to, że osoby, które są sceptycznie nastawione do plażowania po drugiej stronie Mierzei Helskiej, czyli od strony Pucka, zawsze mają możliwość podjęcia decyzji. Warto skupić się na fantastycznych widokach przy dobrej przejrzystości powierza, ponieważ można zobaczyć drugą stronę zatoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>