Ekstra wakacje z dziećmi w Jantarze

Wakacje z dzieciakami to nie lada wyzwanie. Z jednej strony nocleg dla nich wymaga przyjaznej przestrzeni i spokoju, a drugiej strony każdy wie, że maluchy nie lubią nudy. Jantar jest miejscowością typowo turystyczną, ale wyjątkowo dobrze dostosowaną do wakacji z dziećmi. Z tego powodu wiele rodzin odwiedza ten kurort każdego roku. Dobrze zorganizowana baza noclegowa sprawia, że można tu znaleźć idealne miejsce na spędzenie pobytu tutaj (). Dostępne są zarówno hotele, jak i domki. Świetnie sprawdzą się też pensjonaty i ośrodki wczasowe. Wiele miejsc tutaj jest przygotowanych na przyjazd rodzin z dziećmi. Często możemy spodziewać się dodatkowych atrakcji w pobliżu ośrodka, które zainteresują maluchy, np. basen z piłeczkami, rowery wodne albo karuzela.

A co jeśli plaża szybko się znudzi naszym milusińskim? W Jantarze znajduje się wiele miejsc, które warto zobaczyć. Ciekawym pomysłem jest przejazd kolejką wąskotorową. Możemy udać się w podróż do Grudziądza, Sztumu, a nawet Malborka. Przy okazji warto odwiedzić zamek krzyżacki w Malborku. Taka wycieczka z pewnością zagospodaruje nam cały dzień. Inną, równie ciekawą opcją jest na przykład Wioska Indiańska. Przewodnik opowiada tu o życiu plemion, pokazuje ubrania, namioty oraz liczne przedmioty codziennego użytku. Ekspozycja w wiosce jest zmieniana każdego roku.

W Pasiece u Strusi zobaczymy nie tylko te niezwykłe nieloty, ale także dowiemy się co nieco na temat pszczelarstwa. Ciekawe wystawy tematyczne pozwolą przekazać trochę wiedzy w kreatywny sposób. Muzeum Bursztynnictwa oraz Park Owadów także powinny zainteresować młodzież oraz dorosłych. W okresie letnim możemy także liczyć na różne wydarzenia kulturalne i sportowe. Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu zapewnią nam niezłą zabawę. Co więcej, może uda nam się zdobyć nagrodę? Jeśli nie, to możemy być pewni, że zabawa i tak będzie przednia. Podczas Mistrzostw organizowane są zwykle występy gwiazd, imprezy oraz inne atrakcje. W trakcie urlopu możemy także trafić na Turniej Piłki Nożnej oraz liczne inne wydarzenia. Każdego roku w Jantarze dzieje się sporo. Nie przegapmy, więc okazji do dobrej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>