Odpocznij od morza, przyjedź do Kościerzyny

Każdy miłośnik wypoczynku nad wodą ma w czasie wakacji spory problem, ponieważ musi wybrać czy swój urlop spędzi nad morzem, korzystając z uroku Bałtyku, czy raczej zdecyduje się na wycieczkę nad polskie jeziora. A tych naprawdę nie brakuje, zwłaszcza że nasze pojezierza należą nie tylko do jednych z największych, ale i do jednych z najwspanialszych w całej Europie. Na Mazurach i na Kaszubach bez problemu znajdziemy więc także zagranicznych turystów skuszonych perspektywą odpoczynku w naturalnym wodnym środowisku, w ciszy, spokoju i z dala od cywilizacji. A taki wypoczynek oferuje na przykład Kościerzyna.

Fenomen jednej miejscowości

Co ciekawe, Kościerzyna zaczęła być popularna jako ośrodek turystyczny stosunkowo niedawno, ponieważ dopiero pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Od tamtej pory noclegi w Kościerzynie rozwinęły się do tego stopnia, że z zaledwie jednego średniej wielkości pensjonatu powstała nagle olbrzymia baza i zaplecze noclegowe zdolne pomieścić jednorazowo nawet do siedmiu tysięcy turystów. A są to obliczenia pomijające miejsca na campingach oraz polach namiotowych, gdzie również nocować może kilkaset osób. Fenomen niewielkiej Kościerzyny wynika przede wszystkim z jej położenia nad trzema jeziorami: Garczynem, Sudomiem i Osuszynem, które stanowią doskonałą bazę żeglarską. Na ich obszarze prowadzone są co roku amatorskie regaty i inne wodne wyścigi, w których udział biorą nie tylko turyści goszczący w danym momencie w Kościerzynie, ale również osoby specjalnie przyjeżdżające tu na zawody. Kościerzyńskie jeziora są doskonałe właśnie dla amatorów. Mały tłok ułatwia proces szkolenia, a olbrzymia baza noclegowa pozwala na spędzenie tu nawet kilku tygodni bez zbyt wielkiego wydatku dla własnego portfela. Także ceny szkoleń żeglarskich są o wiele niższe niż w analogicznych szkołach na jeziorach mazurskich.

Tanio i wygodnie

To właśnie cena w dużej mierze decyduje o tym, że turyści wybierają Kościerzynę jako miejsce swojego wypoczynku. I to niezależnie od tego czy jadą nad jezioro sami, czy z rodziną albo z przyjaciółmi. Warto również wspomnieć, że w niektórych znajdujących się tu hotelach działają także sale konferencyjne i wykładowe. Z tego względu w Kościerzynie organizowane są spotkania biznesowe i firmowe, wyjazdy integracyjne, ale także różnego rodzaju konferencje i wykłady różnych stowarzyszeń, organizacji oraz nawet ugrupowań politycznych i społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>