Przeżyj koniec lata w Katowicach – cykliczne imprezy

Koniec wakacji to czas wielu imprez i ciekawych wydarzeń. Nie inaczej jest w tym roku. Jeżeli chcesz zapewnić sobie solidną porcję rozrywki i skorzystać z ostatnich tygodni letniej pogody, koniecznie odwiedź Katowice.

Na przełomie sierpnia i września, stolica Górnego Śląska dosłownie zatętni życiem. Coroczne imprezy na pożegnanie lata to już chyba polska, a już na pewno śląska tradycja. Jeżeli nie wiesz jak wykorzystać ostatnie dni urlopu, mamy dla Ciebie kilka interesujących propozycji. Wszystkie mocno różnią się od siebie, jednak łączy je jeden wspólny mianownik – Katowice. Jeżeli chcesz poznać smak zabawy w wielkomiejskim stylu, nie znajdziesz lepszego miejsca.

Kalendarium katowickich imprez

W sierpniu w katowickim klubie Królestwo, odbywają się świetne koncerty – niedawno wystąpiła tu Julia Pietrucha. Nie każdy wie, że drugą największą pasją znanej aktorki jest właśnie muzyka. Jeżeli dotąd nie miałeś okazji poznać niezwykłych talentów, tu masz ku temu co roku doskonałą okazję. Również w sierpniu odbywa się Serialis – Międzynarodowy Festiwal Seriali w Katowicach. W repertuarze imprezy znajdują się seriale dokumentalne, fabularne, fantasy, animowane i wiele innych. Nie obejdzie się także bez prelekcji znanych gości, warsztatów i spotkań z gwiazdami. Tam po prostu trzeba być! Wszystkich miłośników aktywnego stylu życia, Katowice zapraszają na imprezę, którą prowadzą najsłynniejsi polscy instruktorzy fitness – ostatnio gościli tu Deynn i Daniel Majewski. Wydarzenie odbywa się na Palcu Słonecznym. Na scenie pojawiają się także legendy polskiej kulturystyki – jak np. Michał Karmowski. 

Dojazd i zakwaterowanie

W kwestii dojazdu, nie powinny pojawić się żadne problemy. Katowice oferują doskonałe połączenie drogowe z resztą kraju, zatem bez problemu można wybrać się w podróż własnym samochodem. Jeżeli jednak korzystasz z transportu publicznego, będziesz miał do wyboru połączenie kolejowe, autobusowe lub lotnicze. Dla każdego coś dobrego. Napięty harmonogram imprez rodzi pytania o dostępność miejsc noclegowych, jednak wszelkie obawy na szczęście są nieuzasadnione. Baza noclegowa Katowic jest niezwykle rozbudowana i z całą pewnością nie zabraknie pokoi w miejscach, oferujących wygodne noclegi. Katowice czekają, nie zwlekaj więc i przybywaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>