Rowy – nadmorska miejscowość

Rowy są niedużą miejscowością między Ustką i Łebą. Każdego roku wiele osób decyduje się na spędzenie wakacyjnego urlopu właśnie tam, przede wszystkim ze względu na to, że Rowy są nie tylko malowniczą miejscowością, ale również mają wyjątkowo atrakcyjne położenie geograficzne, gdyż znajdują się bezpośrednio przy znanym z ruchomych wydm Słowińskim Parku Narodowym sprawdź na slowinskipn.pl/pl/.

W Rowach znajdują się dwie szerokie i piaszczyste plaże, do których prowadzi kilka wejść. Osoby, które chciałyby się wybrać na plażę nudystów również mają taką możliwość, miejsce można łatwo znaleźć kierując się w stronę parku.

Przystań rybacka dla turystów stanowi dużą atrakcję, ponieważ mogą nie tylko przyjrzeć się z bliska kutrom rybackim, ale również zobaczyć na czym polega praca rybaków. Chętni mogą kupić również świeżo złowione ryby prosto z kutra.

Słowiński Park Narodowy to jeden z dwóch parków narodowych znajdujących się nad Morzem Bałtyckim. Słowiński Park Narodowy słynie przede wszystkim z ruchomych wydm. Te leżą bliżej Łeby niż Rowów, jednak zdecydowanie warto je zobaczyć. Do parku nie można wjeżdżać pojazdami silnikowymi, można natomiast udać się na wycieczkę którąś z licznych tras spacerowych lub rowerowych. Taka przejażdżka na pewno na długo pozostanie w pamięci za sprawą pięknych widoków.

Latarnia Morska Czołpino znajduje się na jednej z wydm parku narodowego. Latarnia powstała w 1875 roku, jej wysokość wynosi 25 metrów. W okresie wakacyjnym obiekt jest udostępniony zwiedzającym. Kościół neoromański, który powstał w drugiej połowie XIX wieku jest kolejnym miejscem godnym naszej uwagi. Budynek ma charakterystyczny wygląd, a to za sprawą ciosanych głazów, które pochodzą z Kamiennej Wyspy znajdującej się na pobliskim jeziorze Gardno. Na temat kościoła krąży sporo legend, wszystkie związane z postacią diabła.

Łatwo zauważyć, że mimo iż Rowy są miejscowością niedużą nie można się w nich nudzić. Aktywny wypoczynek na rowerach, zażywanie morskich kąpieli czy zwiedzanie ciekawych miejsc na pewno sprawią, że wakacje będą niezapomniane. Zanim jednak wybierze się do tej nadmorskiej miejscowości warto zatroszczyć się o bazę noclegową. W Rowach noclegów jest mnóstwo – porównaj na – można zatrzymać się w którymś z pensjonatów, apartamentów czy w pokojach w prywatnych domach. Ceny za jedną noc zaczynają się już od 25 złotych.

2 myśli na temat “Rowy – nadmorska miejscowość”

  1. Ja całe wakacje spędzam w Rowach, a jak mi się już wszystko znudzi to sobie robię jednodniowe wycieczki do Łeby albo Ustki, a potem wracam na nocleg do Rowów

  2. ja robię podobnie, chociaż już bardzo rzadko się ruszam z Rowów, właściwie tylko z sentymentu do Ustki, a tak to cały czas tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>