Wakacyjny urlop na darłowskich plażach

Nadmorskie miejscowości każdego roku przeżywają istne oblężenie. Chęć zażywania morskich kąpieli i opalania się na szerokich piaszczystych plażach sprawia, że wiele osób decyduje się na spędzenie wakacyjnego urlopu właśnie nad Morzem Bałtyckim. Jedną z popularnych miejscowości wypoczynkowych jest leżące w województwie zachodniopomorskim Darłowo, które jest chętnie wybierane ze względu na dostęp do pięknych plaż, ale również moc atrakcji, dzięki którym całe rodziny spędzają w tym mieście niesamowity czas.

Główne atrakcje Darłowa

Miejscem najchętniej odwiedzanym przez przyjezdnych są naturalnie plaże, kto bowiem nie lubi zażywać morskich kąpieli. Darłowskie plaże podzielone zostały na dwie części: zachodnią i wschodnią. Ta pierwsza jest wybierana przede wszystkim przez osoby aktywne fizycznie, lubiące przypływ adrenaliny. Właśnie tam turyści mogą przejechać się skuterem wodnym lub spróbować swoich sił na nartach wodnych. Rodziny z dziećmi częściej wybierają plażę wschodnią, gdzie woda jest o kilka stopni cieplejsza.

Osoby, które podczas wakacyjnych wojaży lubią urządzać sobie ciekawe wycieczki zapewne ucieszy fakt, że w Darłowie zostały wytyczone szlaki turystyczne. Każdy z nich ma kilkadziesiąt kilometrów długości, zatem korzystają z nich najczęściej wprawni rowerzyści lub osoby zmotoryzowane. Również miłośnicy pieszych wędrówek nie będą rozczarowani Darłowem, gdyż można tam znaleźć wiele leśnych ścieżek po których spacer jest czystą przyjemnością.

Dla tych, którzy na wakacyjny wypoczynek przyjechali z pociechami zostały przygotowane specjalne atrakcje. Większość rodzin z dziećmi udaje się do parku linowego „Nad Bałtykiem”, w którym świetnie się bawią zarówno najmłodsi jak również dorośli, bowiem przygotowane są trasy dla osób w różnym wieku i o różnej kondycji. Innym miejscem, które warto odwiedzić podczas pobytu w Darłowie z dziećmi jest Aquapark Balticlandia, w którym można popływać w podgrzewanych basenach oraz pozjeżdżać na kolorowych zjeżdżalniach. Darłowo jest miejscowością dobrze przygotowaną na przyjęcie turystów pod względem noclegów. W mieście działa wiele ośrodków wczasowych, willi, pensjonatów oraz hoteli ze SPA, zatem na pewno każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Baza noclegowa jest niezwykle różnorodna, co przyciąga turystów o różnych oczekiwaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>